Лінійка мембранних насосів від Steiner

Гигиенические мембранные насосы
Гігієнічна серія
Серія VA
Металлический мембранный насос
Металеві насоси
Пластиковые мембранные насосы
Пластикові насоси
Пневматичний мембранний насос – це самовсмоктувальний насос об’ємного типу з пневмо-приводом, призначений для перекачування рідин на промислових підприємствах. Пневматичні насоси здатні перекачувати доволі в’язкі та агресивні рідини, як-от: лакофарбові матеріали (барвники, розчинники, пігменти тощо), високов’язкі субстанції, агресивні середовища та хімічні компоненти, продукти з абразивними елементами. Така багатофункціональність робить їх незамінними в хімічній, будівельній, нафтогазовій та харчовій промисловості.

Діафрагмовий насос - безпечне перекачування

Пневматичний вид насосів є безпечним, тобто вибухово-безпечним, оскільки під час роботи використовується інертний газ, або стиснене повітря. Конструкцію мембранного насоса виконано таким чином, що в ній немає відкритих частин, які труться або обертаються, що робить його безпечним.

З чого складається насос мембранний (пневматичний)

Кожен мембранний насос складається з: кулькового клапана, сідла для клапана, кілець ущільнювачів, двох гнучких мембран (діафрагм), вони розміщені в корпусі і жорстко з’єднані одним штоком. Перекачування робочої рідини виконується за принципом об’ємного витіснення, за допомогою повітря, яке подається пневмоприводом. Обсяг повітря спочатку видавлює одну мембрану, перекриваючи цим самим потік рідини. Після чого видавлює іншу мембрану, виштовхуючи рідину з одного боку і після чого всмоктуючи її з іншого. У безперервному процесі подачі стисненого повітря мембрани і кулькові клапани працюють по черзі. Пневматичні діафрагмові насоси мають залежність витрати рідини від тиску повітря, що подається. Також витрата залежить безпосередньо від обсягу робочої камери насоса.

Переваги мембранних насосів

У конструкції пневматичних діафрагмових насосів немає електромоторів, обертових частин, редукторів, ущільнень і підшипників, що робить конструкцію мембранного насоса максимально простою, а сам насос високонадійним і захищеним від витоку.

Також необхідно відзначити унікальну компактність і простоту під час монтажу діафрагмових насосів. Також необхідно зазначити, що пневматичний насос можна віднести до пожежобезпечних і вибухобезпечних насосів. Оскільки як робоче тіло використовується незаймистий інертний газ або стиснене повітря. Подачу продукту можна регулювати при зміні тиску повітря, що подається, тим самим впливаючи на продуктивність насоса.

Насоси мембранні (пневматичні) можна класифікувати за застосуванням їх під час перекачування продуктів, наприклад, для лакофарбових матеріалів на водній основі, сільськогосподарських матеріалів, кераміки, використовують насоси з матеріалом корпусу з алюмінію, мембрани з гуми – “NBR”, “EPDM”.

При перекачуванні агресивних середовищ (лакофарбові матеріали з розчинником в основі) застосовують мембранники з: PP (поліпропіленового), AL (алюмінієвого корпусу) і тефлоновими мембранами (PTFE).

Варіанти виконання мембранних насосів Steiner

 • Корпус насоса: поліпропілен (РР), тефлон, PVDF, алюміній, 316 нерж. сталь;
 • Мембрани: сантопрен, Hytre, Viton, тефлон (PTFE), Geolast;
 • Клапан: сантопрен, Viton, тефлон (PTFE), Geolast, Nitrile, нерж.сталь, EPDM;
 • Сідло клапана: поліпропілен (РР), тефлон, PE UHMW;
 • Кільце ущільнювача: Nitrile, EPDM, тефлон (PTFE), Geolast, Viton.

Переваги мембранних насосів Steiner

 • Насос може працювати у всіх монтажних положеннях;
 • Простота в обслуговуванні;
 • Компактна, надійна конструкція – низькі експлуатаційні витрати;
 • Насоси здатні перекачувати різні продукти: від води до дуже в’язких продуктів з частинками;
 • Відсутність ущільнень – є екологічно безпечними, гарантія відсутності витоків;
 • Може працювати в небезпечних приміщеннях – привід від стисненого повітря, відсутність іскроутворення;
 • Може працювати в режимі сухого ходу без пошкодження;
 • Самовсмоктування з 8 метрів, 5 м при сухому пуску;
 • Змінна продуктивність – простота регулювання продуктивності від нуля до максимуму за допомогою зміни кількості повітря, що подається;
 • Насос зупиняється під час закриття напірної магістралі й автоматично запускається під час її відкриття (відсутнє збільшення температури або зношування);
 • Багатошарові мембрани з великим ресурсом для важких умов експлуатації. Поверхня мембран є абсолютно гладкою, будь-які ущільнення або прокладки відсутні;
 • Мастило для роботи насоса не потрібне.
en_GB