Однією з визначних подій цього року була виставка Achema 2015, яка відбулася у Франкфурті з 15 по 19 червня. Враховуючи масштаб і тематику, делегація від “Штайнер-Україна” не могла пропустити такий захід.

Насамперед хотілося б зазначити, що основною темою виставки були наукові розробки та обладнання в галузі хімічної та фармацевтичної галузі. Традиційно Achema була багата на постачальників насосного обладнання, серед яких брали участь наші наявні та потенційні партнери. Одними з перших, кого ми відвідали, була компанія Boyser (Іспанія). Це доволі відомий і респектабельний виробник перистальтичних насосів, який віднедавна почав розвивати й новий напрямок із випуску кулачкових насосів із металевими та прогумованими робочими частинами. До цього ми вже зустрічалися на іншій виставці в Кельні й попередньо домовлялися про взаємне партнерство. За минулий час уже було здійснено перший продаж, тому цього разу ми виступили в ролі повністю офіційного агента Boyser в Україні. Під час зустрічі обговорювалися стратегія і план подальшої співпраці. Результати переговорів були відзначені келихом прохолодної іспанської кави.

Іншою стратегічною метою був пошук надійного постачальника гвинтових насосів. Через довгий час ми, здається, все-таки знайшли його – компанія Sydex (Італія). Це виробник, який вже більш ніж 10 років на ринку, випускає близько 3000 насосів на рік. 60% продукції йде на експорт, зокрема в країни СНД. Лінійка насосів покриває широкий діапазон продуктивностей і тиску. Результатом переговорів стала домовленість про співпрацю. Будемо працювати над швидкою появою насосів Sydex в Україні.

Одним із невирішених питань був постачальник гігієнічних відцентрових насосів. Як показують наші дослідження, загальнопромислові насоси, такі як Grundfos, Wilo або Saer, не завжди можуть впоратися з гігієнічними аплікаціями на перекачуванні харчових продуктів. Найчастіше великі виробники використовують насоси від постачальника обладнання, таких як GEA або Alfa Laval, якість яких перебуває на досить високому рівні. Проходячи повз стенди, ми побачили досить симпатичні відцентрові насоси в гігієнічному виконанні з нержавіючої сталі. Це був постачальник із новим для нас ім’ям – Packo (Бельгія). Як з’ясувалося – це виробник преміум класу, продукція якого орієнтована переважно на європейський ринок. Після переговорів за келихом бельгійського пива, наші сторони дійшли до обопільної згоди щодо співпраці та продажів Packo на території України. Таким чином, тепер наш портфель постачальників включає і якісні гігієнічні відцентрові віджимачі.

Крім переговорів з наявними постачальниками значну частину часу ми присвятили вивченню конкурентів. Зібрано досить багато інформації, яку ми плануємо вивчити і згрупувати в посібник з роботи з конкурентами.

Другий день виставки був присвячений переважно виробникам обладнання. Першим до кого ми зайшли, звичайно ж, був наш давній партнер компанія Nicomac. Nicomac спеціалізується на виробництві ліній грануляції, а також модульних чистих кімнат для фармацевтичних підприємств. Цього разу італійці потішили не тільки гарним просекко, а й новою моделлю коатера. Це машина для нанесення покриттів на таблетки, мікропелети, драже тощо. Оновлений варіант вирізняється модульним дизайном з інтегрованою системою кондиціонування повітря (AHU), що дає змогу значно скоротити займану площу. Серед виставкових зразків також були представлені сушка-гранулятор і стерильний бокс у зборі.

Однією з ключових подій за час виставки стало досягнення домовленості про співпрацю з компанією Centec. Є два підрозділи Centec, перший з яких розташований у Франкфурті і спеціалізується на виробництві високоточних датчиків для вимірювання в потоці рідин або газів таких показників, як рівень вуглекислого газу, рівень кисню, густина і концентрація. Другий підрозділ розташований у Чехії та спеціалізується на виробництві технологічних установок для термічної обробки, деаерації, насичення, дозування, фільтрації тощо. Пропоноване обладнання працює з використанням датчиків з першого підрозділу. Напрямок Centec повністю відповідає і відмінно доповнює нашу наявну лінійку технологічного обладнання.
Підбиваючи підсумки нашої поїздки, слід сказати, що виставка Achema принесла нам кілька цікавих постачальників і підштовхнула до підкорення нових горизонтів.

en_GB