За часів економічної кризи у зв’язку з ситуацією на сході України вітчизняні підприємства змушені відмовитися від багатьох імпортних товарів, якими можуть бути сировина, витратні матеріали, обладнання тощо. Через валютну кризу багато українських компаній змушені зупинити виробництво на невизначений термін. Ті, хто намагаються втриматися сьогодні на ринку, активно шукають альтернативні та ефективні шляхи підтримки бізнесу. У ситуації, що склалася, ми, як постачальник європейського обладнання, серйозно задумалися про розвиток портфеля китайських постачальників насосного обладнання.

Що ми знаємо про Китай? Крім багатої історії та цікавої культури, ця країна є індустріальним гігантом у всіх галузях промисловості. Не виняток і китайське машинобудування, яке щороку набирає все більших обертів. 10 років тому при фразі “китайське обладнання” у вітчизняних виробників першими асоціаціями були “підробка” або “одноразове”. На сьогодні продукти китайського машинобудування вже часто можна зустріти у фармацевтиці, кондитерській галузі, хімії та інших напрямках. Першою відмінністю від європейських технічних рішень є ціна, яка дуже і дуже приваблива для українського споживача. Друга відмінність – якість, яка завжди перебуває під питанням і може бути досить непоганою або моторошно низькою. Команда “Штайнер-Україна” вирішила в усьому розібратися і відвідала одну з найбільших виставок насосного обладнання та запірної арматури Flowex, що проходила в Шанхаї.

Основна мета – знайти якісного та надійного постачальника насосного обладнання. Під час огляду павільйону з насосним обладнанням ми побачили досить багато пневматичних мембранних насосів, які якраз і входили в наші пошукові цілі. Ми переглянули та поспілкувалися більш ніж із десятьма різними постачальниками за цим напрямком і виділили для себе 4 компанії, які відповідали нашим очікуванням. Решта мали невеликий модельний ряд і мали доволі непрезентабельний вигляд, що одразу ж визначало рівень якості. Ті, хто нам сподобався, мали повну лінійку мембранних насосів від чверті дюйма до 3-х дюймів з варіацією матеріалів корпусу і мембран. Також ці виробники вже мають непоганий досвід експорту в країни Європи та США. Усі компанії були позитивно налаштовані на співпрацю. З нашого боку залишалося тільки проаналізувати ціни, технічні особливості та прийняти рішення про вибір постачальника. Крім мембранних насосів, зустріли ще кілька виробників відцентрових і кулачкових насосів, але вибирати особливо не було з чого. Крім китайських брендів, бачили на виставці і відомих світових виробників, таких як Grundfos, KSB, Wilo, SEKO, Pentair, Festo, Burkert та ін. Усі вони мають виробництво в Китаї, яке працює на ринок Азії і не тільки.

По ходу зустрічі один із виробників мембранних насосів запросив нас подивитися їхні складальні цехи, на що ми охоче погодилися. Це був уже другий етап нашого візиту до Китаю. Виробництво розташоване за 60 км від центру Шанхаю і являє собою сучасну 4-х поверхову будівлю, в якій розташовані офіс, виробництво і склад. У цеху працюють близько 15 осіб, кожен з яких відповідає за складання якогось окремого вузла. Вдень збираються окремі частини, а в другій половині дня готові агрегати. Є низка цікавих моментів у плані виконання насосів. Приміром, їхні інженери розробили дизайн центральної секції із пластику для великих типорозмірів (понад 1 дюйм), чого можна не знайти в деяких європейських аналогів. Плюс до всього ця центральна секція є цілісною, до неї кріпляться тільки мембрани і бічні щоки. Особливу увагу приділено конструктивним матеріалам: рухомі частини виготовлено зі зносостійкого матеріалу POM, розподільча пластина пневмоклапана з дисульфіду молібдену, сам же корпус насоса виготовлено з PP-H з вищими показниками хімічної стійкості, ніж звичайний поліпропілен, кришку пневмоклапана з ПВДФ. Усі використовувані матеріали поставляються від світових брендів, таких як Dupont, Daikin, Saint Gobain, Exxon та ін. Є ще вдосконалення в кріпленні мембран до робочого штока. Одним словом, після спілкування з керівниками цієї компанії, ми зрозуміли, що тут не роблять простий бізнес “на копіях”, а прагнуть поліпшити якість і конкурентоспроможність своєї продукції. Доказом цьому є річний оборот у 7 500 000 USD, щорічно виробляється близько 15 000 насосів, 10 000 з яких ідуть на експорт.

Наступним не менш цікавим етапом був візит на підприємство з виробництва кулачкових насосів, яких нам порадив той самий виробник мембранних насосів. По приїзду ми були приємно здивовані – територія 5000 м2, власна офісна будівля в 3 поверхи, кілька виробничих приміщень. Виробничий процес передбачає виробництво всіх частин насоса, крім електродвигуна. Такий підхід забезпечує максимальний контроль якості кожної деталі. Цехи обладнані сучасними верстатами з ЧПУ, контроль розмірів, зазорів і шорсткості поверхонь виконується на німецькому лазерному обладнанні. Загалом на підприємстві працюють близько 300 осіб, річний оборот близько 25 000 000 USD. Серед клієнтів цього виробника є і безліч мультинаціональних корпорацій, таких як P&G, Coca-Cola, Frontera, Heinz та ін. Результатом зустрічі стала попередня домовленість про співпрацю між нашими компаніями.

После этого мы посетили еще несколько производителей насосного и упаковочного оборудования, где было не менее интересно. В качестве подведения итогов поездки могу сказать, что нам удалось увидеть две стороны китайского производителя. Первая – китайские компании, которые делают бизнес с ориентацией на внутренний рынок. В этом случае каких-либо приоритетов и особых акцентов на качество нет – бизнес просто идет и все, производится один и тот же продукт на протяжении многих лет без особого стремления к усовершенствованию. Вторая – это та, которая постепенно приходит на смену первой, компании, стремящиеся к развитию. Основным приоритетом здесь является качество конечного продукта. Нам удалось найти несколько производителей, относящихся к этой второй стороне. Надеемся, что наше сотрудничество с ними принесет на украинский рынок достойные альтернативы и поможет нашим отечественным производителям в выборе оптимального технического решения.

en_GB