У цій статті ми поговоримо про гвинтові (або шнекові) насоси Sydex, про одну з найвідоміших і найпоширеніших насосних груп у молочній індустрії.

Цей невеликий огляд, можливо, одразу полегшить вам вибір у вирішенні проблеми з перекачуванням молочних продуктів.

Крім того, фахівці компанії Штайнер-Україна залюбки проконсультують Вас і підберуть агрегат для проблемного процесу перекачування.

Якість, перш за все!

Навіть у такий нелегкий для нашої країни час ми всі дбаємо про якість продукції, а молочні підприємства ще й доводять, що вони справді сильні, незламні та непереможні. Перебуваючи в різних регіонах під обстрілами, вони, ризикуючи власним життям, гідно реагують на всі обставини, що змінюються, і продовжують свою клопітку роботу. Безумовно, війна негативно впливає на молочний сектор, але перше наше завдання сьогодні – допомогти нашим молочним господарствам вистояти!

Компанія “Штайнер-Україна” довгий час залишається одним із лідерів з постачання та реалізації різного устаткування з неіржавкої сталі та комплексних рішень, призначених для перекачування рідин у молочній промисловості.

Почнемо свою статтю зі знайомства з італійським виробником гвинтових насосів Sydex.

Це один із найуживаніших насосів на сьогоднішній день в Україні. Ним перекачують практично всю продукцію в харчовій індустрії. Тому сфера застосування гвинтового насоса в молочній промисловості практично безмежна, зокрема від перекачування в’язких, густих, тягучих продуктів до низьков’язких рідин. Найпопулярнішими продуктами, які можна транспортувати гвинтовим насосом, є йогурт, сметана, вершки, фруктові наповнювачі, плавлений сир, сироватка, згущене молоко тощо. Частинки, що входять до складу продукту, не руйнуються, не дробляться і не змішуються з базовою рідиною. Перекачуване середовище м’яко і лінійно проштовхується вздовж гвинтової пари.

Завдяки своїм технічним особливостям, насоси виготовляють у різних комплектаціях, наприклад багато підприємств використовують занурювальний гвинтовий насос. Така конструкція хоча й рідкісна, але вона дає змогу вирішити велику кількість поставлених завдань.

Принцип дії гвинтового насоса Sydex

Основні компоненти шнекових агрегатів – це ротор і статор. Матеріалом для першого зазвичай слугує сталь (нержавіюча або загартована), а для другого – еластомер. Кожен із них має бути максимально зносостійким. При вкладенні ротора в статор має утворюватися ланцюжок водонепроникних камер. Тому їхні форми та розміри вимагають бездоганної точності. Обертаючись, ротор змінює обсяг порожнин і змушує вміст просуватися по спіралі від всмоктувального патрубка до нагнітального. Тим часом на місце рідини, що пішла в трубопровід, надходить нова порція. Зворотного шляху у рідини немає, оскільки конструкція забезпечує замкнутий простір. Завдяки цьому подача речовин відбувається регулярно, гладко і без різких коливань. Ця характеристика зробила гвинтові насоси дуже поширеними в дозуваннях і пропорційній подачі.

Особливості конструкції

Довговічність. Гвинт починає рухатися завдяки електродвигуну і в момент обертання не контактує з внутрішньою поверхнею корпусу насоса. Це знижує тертя до мінімуму, завдяки чому і забезпечується тривалий термін служби.
Середовище переміщається в насосі з постійним осьовим напрямком течії. Завдяки цьому на виході насос видаватиме продукт рівним потоком без пульсацій. Насос має низькі характеристики шумового забруднення. Оскільки рухомі частини насоса мають низьку інерційність, то пусковий момент і вібрація матимуть низькі значення.
Насос має високу всмоктувальну здатність.
Для безпечної роботи насоса, двигуна, системи трубопроводів усі насоси підвищеної потужності обладнані запобіжними клапанами. Якщо робочий тиск перевищуватиме максимальний тиск, на який розрахована система, спрацює запобіжний клапан, і надлишки продукту будуть спрямовані через байпас назад у камеру всмоктування.

Варіанти виконання насоса Sydex

Насоси Sydex мають такі переваги:

Ми пропонуємо широкий вибір насосного обладнання різних типів, маємо рішення для складних процесів та продуктів, підбираємо насоси Sydex з урахуванням всіх вимог кожного клієнта. Тому на сьогодні гвинтові насоси обирають як великі підприємства з переробки молочних продуктів, так і середні та малі місцеві виробництва.

Разом – ми сила! Адже ми не втрачаємо оптимізму та готові відбудовуватися, відновлюватися та позитивно впливати на якість продукції разом із молочною промисловістю.

Оскільки якість завжди була і лишається найбільшою цінністю кожного продукту, виробництво в реаліях війни не має бути зіпсованим, а навпаки, максимально автоматизованим та відповідати найвищим стандартам якості. Це стандарти, яким має слідувати кожен, хто залучений до створення та виробництва продуктів харчування. Біда, що сталася нині, має лише стати поштовхом для створення нового етапу розвитку молочного виробництва в Україні, а виробники цілком відновити роботу та задовольнити всі потреби споживачів найближчим часом.

en_GB