Сьогодні фармацевтична промисловість переживає період значних змін. Пандемія COVID-19 прискорила розробку нових вакцин, ліків у рекордно короткі терміни. Довелося визнати, що швидко розробляти і виводити на ринок нові препарати з використанням старого обладнання навряд чи вдасться. Та й фармацевтичну промисловість вважають відсталою в плані впровадження інновацій. Технології майже не змінювалися протягом десятиліть. По суті, таблетки зараз виробляють так само, як і 50 років тому. Крім того, новаторські розробники ліків пропонують такі методи лікування, які докорінно змінюють способи їх виробництва. Корінь проблеми полягає в тому, що 99 % технологій раніше були розроблені методом багатьох проб і помилок.

У результаті застосовувані сьогодні методи вимагають великих витрат на забезпечення належного рівня якості продукції, але й це не рятує від появи бракованих партій продукції та втрат сировини. Ба більше, перехід від виробництва маленьких дослідних партій до широкомасштабного виробництва часто гальмується через низку непередбачуваних проблем із масштабуванням, які можуть спричиняти затримки та дефіцит поставок, а також призводити до надмірно високих супутніх витрат. Раціональний, науковий підхід до виробництва – це фармацевтичний інжиніринг, який на основі фундаментальних знань про матеріали та технології дає змогу прогнозувати якість продукту та особливості його виробництва. Фармацевтична галузь і контролюючі органи розуміють, що зміни необхідні, тож певний прогрес все ж таки є.

Незважаючи на всі складнощі, з якими доводиться стикатися, ми, володіючи сучасними технічними рішеннями і знаннями, сповнені оптимізму. Безперервне виробництво, технології одноразового застосування та інші інновації, здатні допомогти знизити вартість фармацевтичного виробництва і зробити його більш гнучким, починають набирати обертів. Звичайно, темпи змін не такі швидкі, як хотілося б, але, поза всяким сумнівом, ми рухаємося в правильному напрямку.

Що чекає на фармацевтичну промисловість у найближчому майбутньому?

Нові тренди, нові технології… Ми вважаємо, що для прискорення прогресу необхідно розробити більш надійні виробничі процеси та посилити співпрацю між виробниками ліків і розробниками технологій. Це дасть змогу отримати інноваційні технології, що відповідають актуальним вимогам галузі.

Як експерти, ми знайомі з потребами та нюансами підприємств з переробки фармацевтичної продукції та використовуємо довгострокові відносини з перевіреними виробниками обладнання. Сьогодні ми точно знаємо, що безперервність виробництва переважною мірою залежить від надійності та працездатності насосів. Слід зазначити, що масштабніше фармацевтичне підприємство, то потужнішого насосного обладнання воно потребує.

При купівлі промислового насосного обладнання слід мати чітке уявлення про його особливості. Як правило, воно використовується для перекачування забруднених і агресивних робочих середовищ з чужорідними включеннями, а також для роботи з чистою водою. У зв’язку з цим внутрішнє оснащення промислових насосів і насосних станцій часто зазнає підвищеного фізичного і хімічного впливу, внаслідок чого схильне до механічних пошкоджень і передчасного зносу. У зв’язку з цим для виготовлення цього типу обладнання використовують особливо міцні матеріали і сплави, що дають змогу звести ризик поломок до мінімуму, а також встановлюють спеціальні ущільнювачі, виконують ретельне облицювання внутрішньої поверхні проточних каналів.

В асортименті компанії “Штайнер-Україна”, яка з 2006-го року успішно постачає промислові насосні агрегати і комплектуючі на український ринок, представлені насоси і насосні станції міжнародних виробників, які є технологічними лідерами у сфері промислового насосного обладнання.

Відцентрові фармацевтичні насоси – це промислові агрегати, в яких механічна енергія приводу перетворюється в гідравлічну енергію рідини, в результаті чого відбувається її переміщення. Насоси цієї категорії – один з основних видів обладнання, завдяки якому забезпечується безперебійний і безперервний технологічний процес на підприємствах фармацевтичної промисловості. Це обладнання призначене для перекачування рідких середовищ з різними фізичними і хімічними характеристиками, за найрізноманітніших температур.

Якщо вам необхідно купити насос відцентровий фармацевтичний, зверніть увагу, що до цього обладнання висуваються особливі вимоги, адже воно має забезпечувати максимальну стерильність і гігієнічність усіх процесів, що протікають усередині агрегату. Тільки так можна гарантувати високу якість кінцевого продукту, що випускається цими галузями.

Конструкція відцентрових фармацевтичних насосів

Основним елементом насоса є електродвигун, він виконує роль приводного пристрою. Для того, щоб захистити силовий агрегат від будь-якого контакту з рідиною, що перекачується, внутрішня конструкція насоса, в якій розташований приводний двигун, як слід герметизується. Обертання передається валом насоса від електродвигуна до робочого колеса/коліс, на зовнішній циліндричній поверхні якого/яких розміщені лопаті, які відповідають за переміщення рідини, що перекачується, у внутрішній камері агрегату. Легке і безвідмовне обертання вала, на якому встановлено робоче колесо/колеса, забезпечується підшипниковими вузлами. Від небезпечного контакту з рідким середовищем усі вузли внутрішньої конструкції насоса захищені спеціальними ущільнювальними елементами. Сам корпус агрегату за зовнішнім виглядом нагадує равлика і оснащений ще двома елементами – всмоктувальним патрубком і напірним.

Принцип роботи відцентрових фармацевтичних насосів гранично простий: рідина, що надходить у внутрішню робочу камеру, захоплюється лопатями робочого колеса/коліс і разом з ними починає своє переміщення. Відцентрова сила відкидає рідину на стінки робочої камери, завдяки чому створюється надлишковий тиск, під дією якого рідке середовище, що переміщується, виштовхується далі через напірний патрубок. У момент відкидання рідини до стінок робочої камери створюється область розрядженого повітря, що забезпечує всмоктування нової порції рідини через всмоктувальний патрубок.

Переваги відцентрових фармацевтичних насосів перед насосами інших видів:

Недоліки відцентрових фармацевтичних насосів теж є

Для правильного вибору насосного обладнання, використовуваного в промисловості, необхідно мати чітке уявлення не тільки про його переваги, а й про деякі недоліки відцентрових насосів:

Ми пропонуємо фармацевтичні відцентрові насоси всесвітньо відомого виробника Packo (Бельгія) з перевіреною якістю продукції, що випускається. Наші фахівці допоможуть вам правильно підібрати насос, виходячи з вимог і особливостей застосування. Вам достатньо підготувати перелік необхідних параметрів і вимог, яким має відповідати обладнання, а ми, своєю чергою, надамо найнадійніші та найвигідніші варіанти.

Крім того, сервісні інженери виконують технічне, гарантійне, післягарантійне обслуговування та ремонти насосного обладнання. Наші технічні фахівці на постійній основі проходять навчання та підвищення кваліфікації на заводах-виробниках.

Штайнер – ваш надійний партнер у галузі промислового насосного обладнання!

en_GB