Дозуючі насоси

Дозуючі насоси є невід’ємною частиною будь-якої лабораторії, експериментальної ділянки або місця проведення випробувань. Насоси дозатори використовують для дозування компонентів, інгредієнтів або добавок. Залежно від призначення та умов використання відбувається підбір необхідного матеріалу для комплектуючих дозувального насоса. Як правило вони мають назву – “Насос дозатор-НД”.

Насос дозатор - принцип роботи

Дозуючі насоси працюють за таким принципом: всмоктування продукту в робочу камеру головки насоса відбувається за допомогою зворотно-поступальних рухів діафрагми (мембрани). Під час нагнітання продукт витісняється мембраною за допомогою зворотного руху в напірний патрубок, а потім і в лінію, на якій встановлений дозувальний насос. Робоча продуктивність насоса-дозатора регулюється зміною частоти і обсягу робочого імпульсу.

Дозуючі насоси – матеріал виконання

Матеріали, які використовуються у виробництві насосів: PP, PVDF, PVC, AISI, мають стійкість до хімічних реагентів і дають змогу дозувати концентровані кислоти та луги, складні органічні та неорганічні сполуки. Складні процеси вимагають, щоб був використаний надійний дозуючий насос, лабораторний інвентар зазвичай складається з хімічно стійких матеріалів.

Застосування дозуючих насосів у промисловості

Насоси-дозатори застосовують у багатьох напрямках промисловості та господарства: знезараженні води гіпохлоритом натрію, водопідготовці на підприємствах, очищенні стоків промислового призначення, водопідготовці хімічного типу для котельного устаткування, дозуванні кислотних, лужних розчинів і хім-реагентів. Особливу цінність насоси цього типу мають у лабораторіях виробничих підприємств, де досить часто має місце процес дозування.

Переваги дозувальних насосів:

  • Високий ступінь точності дозування продукту;
  • Робота з агресивними компонентами;
  • Використання дозувальних насосів у фармацевтичній і харчовій промисловості;
  • Широкий спектр матеріалів робочої частини;
en_GB