На ринку є не тільки багато типів насосів, а й купа виробників і постачальників. Усе це створює складнощі під час вибору насоса. Фахівці компанії “Штайнер-Україна” пропонують поради, які будуть корисними механіку та головному інженеру.
- Ціна.
Насправді витрати на обладнання складаються з його первісної вартості + вартість експлуатації + ремонт + утилізація. З огляду на чималу вартість енергоносіїв в Україні, за терміну роботи насоса понад 2000 годин на рік, за свій термін експлуатації він споживе електроенергії (або стисненого повітря) на суму, в 10 разів більшу, ніж його первісна вартість! Ціна насоса всього лише 9% від витрат на його придбання та експлуатацію. Ось чому важливо вибрати надійний, енергоефективний насос, який працюватиме в оптимальній точці на кривій гідравлічних характеристик. - Вибір матеріалу насоса.
Ось тут дуже важливо не помилитися, адже неправильно підібраний матеріал насоса призведе або до його швидкої поломки, або до зайвої витрати грошей. - Регулювання подачі мембранного насоса.
Ви можете регулювати потік рідини трьома шляхами: збільшенням/зменшенням тиску повітря, обмеженням подачі повітря за допомогою крана, або частковим перекриттям магістралі видачі. Однак ніколи не перекривайте і не обмежуйте всмоктувальну лінію! Додамо ще одну гарну пораду від компанії “Штайнер-Україна” – влаштуйте байпасну лінію, тобто поєднуйте патрубок видачі з патрубком всмоктування, і таким чином регулювання краном стане набагато надійнішим і точнішим.