Компанія “Штайнер-Україна” на виставці Anugafoodtec відвідала наших партнерів, виробників двогвинтових насосів – “Jung Process Systems”
Наприкінці березня в Кельні відбулася міжнародна виставка Anugafoodtec, яку відвідала і команда “Штайнер – Україна”. Основним профілем цього заходу є обладнання та технології для харчової промисловості.
Одним із перших, кого ми відвідали, був виробник двогвинтових насосів компанія “Jung Process Systems”. На стенді було представлено два виставкові зразки: насос HYGHSPIN 90 з приймальним бункером у роботі, а також HYGHSPIN 70 в ультрагігієнічному виконанні для фармацевтичних виробництв. Крім самих агрегатів, можна було подивитися на окремі деталі, як-от гвинти і частини корпусу. Відмінними рисами двогвинтових насосів є дбайливе перекачування, робота з високов’язкими продуктами, низький NPSH і високий ККД. Лінійка HYGHSPIN має 4 типорозміри 50, 70, 90 і 125.
Кожен з них може бути оснащений гвинтами з різним кроком, що дає змогу покривати широкий діапазон значень продуктивності та тиску. Наприклад, якщо Вам потрібно створити більше тиску на виході за заданої продуктивності, Ви можете встановити гвинти з дрібнішим кроком. Це дає змогу варіювати в характеристиках насоса на одному агрегаті без потреби в додатковій одиниці обладнання. Високий ККД доводить той факт, що двогвинтовий насос може працювати як на перекачуванні в’язкого продукту за низьких обертів, так і на текучому СІП розчині за високих обертів. Під час виставки компанія Jung Process Systems також виступила з презентацією свого нового насоса, призначеного для перекачування високов’язких продуктів. Агрегат оснащений додатковим бункером і гвинтами особливої конфігурації.
Серед інших виробників насосного обладнання нам вдалося відвідати стенди компаній Nakakin (Японія), Ampco (США), Boyser (Іспанія), Masosine (Німеччина), Kiesel і Knoll (обидва Німеччина).
Досить цікаво було поспілкуватися з представниками компанії Nakakin, яка є виробником роторно-поршневих насосів. Усі деталі до цих агрегатів виготовляються на одному заводі в Японії та проходять ретельний контроль відповідності. Це гарантує високу якість і точність виконання кожного елемента. Основною відмінністю від кулачкових насосів є серповидна конструкція роторів. Це забезпечує більшу площу напівконтакту між роторами і корпусом, що своєю чергою підвищує ефективність перекачування продукту. Зазор між корпусом і ротором становить менше 1 мм. Робочі частини насоса виготовлені зі спеціального нікелевого сплаву, що підвищує зносостійкість і ресурс агрегату. Наразі тривають переговори про партнерство.
На стенді іспанської компанії Boyser ми вперше побачили кулачковий насос з еластомерним покриттям кулачків, що, за їхніми словами, надає більшої зносостійкості під час роботи з абразивним продуктом. Це одна з новинок від Boyser, основним напрямком є виробництво перистальтичних насосів.
Не менш привабливою виявилася і конструкція синусоїдального насоса від Masosine. Це досить цікаве рішення для дбайливого перекачування в’язких продуктів. Основними перевагами є легкість в обслуговуванні та відсутність витоків.
Компанії Kiesel та Knoll – це виробники гвинтових насосів, з якими було проведено переговори щодо співпраці та продажу їхніх продуктів на території України.
Загалом виставка була багата на інновації та просто цікаві рішення щодо насосного обладнання